אודות

מה הקשר בין צעיפי משי לקליפות בצל? לוסי גרינפלד – לוסיאנה, מטביעה את הטבע על צעיפי המשי שלה. עלי אליקפטוס, ורדים, פקאן, דולב, קזוארינות, וגם קליפות בצל. תהליך הטבעת העלה על הבד כרוך במספר שלבים ודורש חומרים שונים שמוציאים את צבע העלה אל הבד ומקבעים אותו. כל צביעה וכל עלה מטביעים חותם אחר ולכן אין צעיף אחד דומה לשני. הדפסת העלים על הבד נעשית לפי עונות השנה ולפי לבלוב העלים בטבע שעוטף את לוסי בביתה שבגליל.
בתחילת דרכה צבעה לוסי את המשי בשיטות אחרות. היא היתה צובעת את הצעיף כולו בצבע שהיתה מייצרת מערבוב של כמה צבעים גולמיים כמעט ללא דילול כך שהצבע מאד עוצמתי. "בתהליך הצביעה יש הפתעה", מספרת לוסי, "אני מערבבת צבעים והתוצאות יוצאות מאד מעניינות. השילוב של הצבעים לעולם אינו משעמם. הצבע עוצמתי, מחזיק את המשי חזק ואינו דוהה. המשי מאד נאמן לצביעה ומחזיר יופי". ואכן הצעיפים של לוסי יפהפיים והצבעים ייחודיים. לוסי מעידה על עצמה שהיא איננה ציירת אך חוש לצבע יש לה בהחלט.
צעיפי המשי של לוסי נמכרו בחנויות מובילות בצפון כמו בחנות המוזיאון בתפן, ובחנויות ממתנות של בתי מלון שונים. במשך מספר שנים הציגה לוסי את צעיפיה ב"יצירה מקומית" – החנות הידועה בזיכרון יעקב. כיום ניתן להשיג את צעיפיה בעיקר ישירות דרכה ובכך גם לחסוך עלויות תיווך.
אתם מוזמנים להתרשם מהצעיפים בגלריות התמונות שבאתר ולהגיע לסטודיו של לוסי בכרמיאל ולהתרשם מדגמים נוספים של צעיפים.

מוצרים נוספים: עניבות, ראנרים, וילונות, ומוצרים בהזמנה אישית.

דילוג לתוכן